
| Jenni Tuomi |  | | Kiire tuli - minimaratonpäivä Shatillassa 28.4.2009 |
Turvallinen olo kuuluu kaikille lapsilleLapsen oikeukisen päivänä global.finland julkaisi Kirsti Palosen haastattelun. "...perusturvallisuus Libanonissa on järkkynyt toistuvasti eikä varmuuden tunnetta vieläkään. Turvallisen olon pitäisi kuulua kaikille", sanoo Kirsti Palonen haastattelussa.
Linkki artikkeliin Iina Vilén: Tossutalkoilla Beirutin maratonille. 20.11.2009 http://global.finland.fi/public/default.aspx?contentid=180705&nodeid=15782&contentlan=1&culture=fi-FI
Tossutalkoot on mainio tapa antaa joululahja; palestiinalainen lapsi saa juoksukengät ja suomalainen tervehdyksen saaja pääsee juhlatunnelmaan.
Keräystili: Libanon / Psykologien Sosiaalinen Vastuu Sampopankki 800019-703530 Viitenumero: 4996 Keräyslupa: OKU 1348 A
Extreme Survival Teamit harjoittelevat sekä Suomessa että Libanonissa 6.12.2009 juostavaa Beirutin maratonia varten. Maratonilla on monta matkaa, joten kaikki halukkaat voivat osallistua. Kannustusjoukot ovat myös tärkeä osallistumisen muoto.
Suomesta lähtee EST-matkalle parikymmentä henkilöä. Maratonkuulumisia kerrotaan 17.12.2009 klo 18 Kirjasto 10:ssä.
Lisätietoja antavat:
Kirsti Palonen kirsti.palonen(at)welho.com
Nina Lyytinen nina.e.lyytinen(at)gmail.com
|